Insane addicted
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Insane addicted


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Onesti.ultimate.ro SUPER SERVAR DE CS
Insane addicted noul nume al clanului
Set realmlist logon.wowoptimus.com 3.3.2. Client www.wowoptimus.com
Statistici
Avem 39 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: Bogdybobo55

Membrii nostri au postat un numar de 1879 mesaje în 181 subiecte
Top postatori
Base
Tupac cel mai mare rapper Vote_lcapTupac cel mai mare rapper Voting_barTupac cel mai mare rapper Vote_rcap 
Scotty
Tupac cel mai mare rapper Vote_lcapTupac cel mai mare rapper Voting_barTupac cel mai mare rapper Vote_rcap 
YceQbe^Hasy
Tupac cel mai mare rapper Vote_lcapTupac cel mai mare rapper Voting_barTupac cel mai mare rapper Vote_rcap 
Vak
Tupac cel mai mare rapper Vote_lcapTupac cel mai mare rapper Voting_barTupac cel mai mare rapper Vote_rcap 
Bloooo
Tupac cel mai mare rapper Vote_lcapTupac cel mai mare rapper Voting_barTupac cel mai mare rapper Vote_rcap 
The Dark Knight
Tupac cel mai mare rapper Vote_lcapTupac cel mai mare rapper Voting_barTupac cel mai mare rapper Vote_rcap 
tzuguiatu
Tupac cel mai mare rapper Vote_lcapTupac cel mai mare rapper Voting_barTupac cel mai mare rapper Vote_rcap 
eMy
Tupac cel mai mare rapper Vote_lcapTupac cel mai mare rapper Voting_barTupac cel mai mare rapper Vote_rcap 
Grygore CR9
Tupac cel mai mare rapper Vote_lcapTupac cel mai mare rapper Voting_barTupac cel mai mare rapper Vote_rcap 
tequila
Tupac cel mai mare rapper Vote_lcapTupac cel mai mare rapper Voting_barTupac cel mai mare rapper Vote_rcap 
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata

 

 Tupac cel mai mare rapper

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Base
Pwnz
Pwnz
Base


Mesaje : 601
Puncte : 26900
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Zimnicea

Tupac cel mai mare rapper Empty
MesajSubiect: Tupac cel mai mare rapper   Tupac cel mai mare rapper Icon_minitimeDum Feb 14, 2010 2:06 am

Tupac Amaru Shakur (16.06.1971-13.09.1996 sau dupa parerea mea ?????? deoarece eu cred ca el nu este mort fara a ma inscrie totusi in categoria fanilor nebuni, care sustin sus si tare ca el traieste undeva ascuns... pur si simplu The 7 day theory demonstreaza suficiente, pentru ca eu sa fiu convins ca el traieste.)
Pentru inceput am deschis acest topic cu scopul de a da niste informatii oamenilor de pe forum care sunt de parere ca Tupac a fost doar un rapper care a ajuns foarte departe. Tupac Shakur este cunoscut in Guinness Book of World Records ca fiind rapperul cu cele mai multe vazari de albume din lume, peste 75 de milioane in toata lumea ( un numar incredibil dupa parerea mea) 50 de milioane de albume fiind vandute numai in America.
Majoritatea cantecelor lui Tupac au ca subiect viata grea din ghetouri, rasism, problemele din societate si uneori insulte adresate altor rapperi( Biggie Smalz spre exemplu). Este deasemenea cunoscut pentru descrierea in detaliu a violentei, abuzul de droguri si conflictele cu legea. Este considerat de unii (printre care si eu) cel mai mare rapper al tuturor timpurilor.
Pe langa impresionanta cariera muzicala, se remarca si in filmografie, avnd numeroase roluri in filme consacrate. Spre exemplu "juice" , un film in care Tupac interpreteaza un adolescent pe nume Bishop. Filmul este considerat de critici ca fiind de succes, iar rolul ocupat de Tupac, se considera ca reprezinta o parte din adolescentii din ziua de astazi. Deasemenea ocupa roluri in filmele :"Poetic Justice", "Bullet", "Gang Related" iar in 2008 se asteapta lansarea unui film cu scenariul scris de el, in timpul incarcerarii, numit "live 2 tell" ( inprivinta ascetui film nu am auzit nimic, cu aceasta ocazie chiar as dori, daca cineva detine detalii in privinta filmului sa mi le posteze sau sa mi le trimita intr-un pm).
In 1993, Tupac formeaza grupul Thug Life impreuna cu cativa prieteni de ai sai: Big Syke, Macadoshis, fratele sau vitreg Mopreme Shakur si Rated R. Grupul a lansat primul si ultimul lor album Thug Life Vol. 1 pe 26 Septembrie, 1994. Grupul canta la concerte de obicei fara Tupac. Conceptul ,,Thug Life" în viziunea lui Tupac era o filozofie pentru viata. A dezvoltat cuvântul în ,,The Hate U Give Little Infants Fucks Everybody". El a definit cuvântul ,,thug" nu ca un criminal, ci ca un om care este stabil, care isi stie puterile, care îsi face viata lui si este mandru de realizarile sale.
Tupac a intrat în penitenciar pe 14 februarie 1995, la Clinton Correctional Facility. La scurt timp dupa asta, a lansat albumul multi-platina Me Against The World. Tupac este singurul artist care a avut un album pe primul loc în Bilboard 200 în timpul închisorii. Albumul a debutat numarul 1 în Bilboard 200 si a ramas acolo timp de cinci saptamani. Albumul a vândut 240000 de exemplare în prima saptamana, Tupac fiind primul rapper care a atins aceasta performanta.
In octombrie 1995, cazul lui Tupac era analizat, dar datorita tuturor lucrurilor ilegale facute nu a putut strange suma de 1.4 milioane de dolari. Dupa ce a servit 11 luni de închisoare, Shakur a fost eliberat datorita lui Marion ,,Suge" Knight, care a platit suma cu condiţia ca Tupac să semneze cu Death Row.
Dupa ce a fost eliberat, Tupac a intrat imediat în studio, a format un grup nou numit The Outlawz, si impreuna cu ei a lansat un disc track ,,Hit Em Up", adresata lui Biggie Smalls, spunand ca a facut sex cu sotia lui si pune la indoiala credibilitatea sa si a lui Puff Daddy (P Diddy). Tupac s-a aliat cu patronul Suge Knight, care era în confilct cu casa de discuri Bad Boy Records. Amandoua partile au fost dusmane de moarte până la "moartea" lui Shakur. În februarie 1996, Tupac Shakur lansează al patrulea sau album, All Eyes On Me, un album dublu, Tupac fiind primul rapper din istorie care a lansat un album de acest gen. Acesta a fost primul si al doilea album lansat din intelegerea sa de a lansa trei albume sub Death Row. Au fost vandute peste 9 milioane de exemplare. A avut un conflict cu Dr Dre, care a plecat din Death Row pentru a-si forma propria casă de discuri, Aftermath. Knight avea multe probleme legale. În ciuda acestor fapte, Tupac a continuat să înregistreze melodii. Pe 7 iunie 2007, Afeni Shakur a recunoscut că Tupac a înregistrat 147 de cântece în acea perioadă. Majoritatea melodiilor au fost lansate în albume post-mortem ca Better Dayz şi Until The End Of Time.
In noaptea de 7 septembrie 1996, Shakur s-a dus la meciul de box dintre Mike Tyson si Bruce Seldon la MGM Grand, in Las Vegas. Dupa acel meci, unul dintre asociatii lui Suge Knight l-a văzut pe Orlando ,,Baby Lane" Anderson, un tanar de 21 de ani, cu care Tupac s-a luptat. Anderson era un membru al Southside Crips, care au jefuit unul dintre asociaţii Death Row cu cateva saptamani inainte. După confruntarea sa cu Anderson, Tupac s-a urcat in maşina lui Suge Knight, un BMW (celelate detalii privind masina le-a uitat insa se gasesc foarte multe pe google:P), împreună cu The Outlawz si bodyguarzi catre clubul detinut de Death Row, Clubul 662. La 10:55 pm, masina a oprit la un semafor rosu si Tupac a fost fotografiat. În jur de 11:00-11:05 pm, au fost opriti de politie deoarece aveau muzica prea tare si mergeau fara placi de inmatriculare, care se aflau în portbagajul lui Suge Knight. În jur de 11:10 pm, au oprit la un semafor si Tupac le-a propus catorva femei sa vina cu ei la Clubul 662. In jur de 11:15 pm, a aparut un Cadillac alb condus de o persoana necunoscuta care a scos arma si tras în maşina, gloantele nimerindu-l pe Tupac, el fiind foarte grav rănit. Niciun glont nu l-a nimerit pe Suge Knight. După impuscaturi, politia l-a dus pe Tupac la University Medical Center, unde a fost tratat 6 zile, dar a "murit" datorita problemelor pulmonare. Pe 13 septembrie 1996, la 04:03 am, Tupac Shakur a fost declarat mort. După acestea, corpul lui Tupac a fost ars, iar cenuşa sa a fost împartita în Oceanul Pacific, cenuşa fiind amestecata cu canabis fumat de The Outlawz. Familia si prietenii au împartit resturile ramase într-o ceremonie ce a avut loc în Soweto, Africa de Sud. Ceremonia a fost întârziată de la 13 septembrie 1996 la 16 iunie 1997, care ar fi fost a 26-a zi de naştere a lui Tupac.
The 7 day Theory:
- Tupac a murit la 25 de ani. 2+5=7
- Ora oficială a morţii sale 4:03 PM. 4+0+3=7
- Tupac a mai trăit încă 7 zile după ce a fost împuşcat.
- Atacul a fost pe 7.
- Au fost 12 focuri cu 5 care au nimerit ţinta. 12-5=7
- Erau 7 membri ai "Outlaw Immortalz” înainte de moartea lui Kadafi.
- Albumul “R U Still Down?" a fost scos pe noiembrie 25. 2+5=7
- În videoclipul "I Wonder If Heaven Got A Ghetto" camera fetelor e 7, iar ceasul de pe masă indică 4:03, ora “decesului” lui Tupac. 4+0+3=7
- În "White Man's World" se aude o voce care spune foarte incet " 7 years, 7 years, 7 years..."
- Ziua de nastere a lui Tupac e16. 1+6=7
- În introducerea "The 7 Day Theory” sunt şase focuri. Dar când incepe Tupac să cânte, se aude al şaptelea.
- Pe albumul lui Daz Dillinger, Tupac apare cu numele de Makaveli pe piesa cu nr.7.
In timpul pe care l-a petrecut la închisoare, Tupac s-a „delectat” citind cele două cărţi ale filosofului italian Machiavelli. Acesta considera că înscenarea propriei morţi ar fi o soluţie ideală pentru a scăpa de duşmani.
Aceste argumente relatate mai sus, ma fac sa cred ca el este in viata, iar daca studiezi temeinic acest artist vei obtine mult mia multe detalii, chiar si un video cu el filmat in 2004 intr-o parcare. Lasand la o parte asta eu raman la concluzia ca este cel mai mare rapper al tuturor timpurilor si nimeni nu-l va putea intrece. Am vazut un topic cu cel mai mare rapper al tuturor timpurilor, care acum este inchis. Fanii Eminem(nu am absolut nimic cu ei de fapt ii feicit pentru ca au facut o alegere foarte buna Eminem este intradevar un artist bun si a reusti sa se integreze intre "negrii") ascultati va rog piesele lui Tupac, dar incercati sa le si traduceti, si veti remarca adevarata valoare a acestui artist.
Respect pentru toti fanii Tupac si daca am greseli gramaticale, va rog sa treceti peste ele. Aspet critici la adresa topicului. Respect
Sus In jos
Vak
User
User
Vak


Mesaje : 188
Puncte : 26234
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 30
Localizare : de_dust2

Tupac cel mai mare rapper Empty
MesajSubiect: Re: Tupac cel mai mare rapper   Tupac cel mai mare rapper Icon_minitimeDum Feb 14, 2010 8:56 pm

Si eu il respect la fel de mult :D...mare om...mare rapper.
Sus In jos
Bloooo
User
User
Bloooo


Mesaje : 142
Puncte : 26189
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/02/2010

Tupac cel mai mare rapper Empty
MesajSubiect: Re: Tupac cel mai mare rapper   Tupac cel mai mare rapper Icon_minitimeMar Feb 16, 2010 9:43 pm

am o singura intrebare cat ai stat sa scrii? MISTERY FTW!!!!! Tupac cel mai mare rapper 406759
Sus In jos
Vak
User
User
Vak


Mesaje : 188
Puncte : 26234
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 30
Localizare : de_dust2

Tupac cel mai mare rapper Empty
MesajSubiect: Re: Tupac cel mai mare rapper   Tupac cel mai mare rapper Icon_minitimeMar Feb 16, 2010 10:27 pm

Si eu m-am intrebat..paste copy?dar nu cred s-a scuzat pt eventualele greseli gramaticale.App tare faza aia cu 7 seven 7 seven...
Sus In jos
Base
Pwnz
Pwnz
Base


Mesaje : 601
Puncte : 26900
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Zimnicea

Tupac cel mai mare rapper Empty
MesajSubiect: Re: Tupac cel mai mare rapper   Tupac cel mai mare rapper Icon_minitimeMar Feb 16, 2010 10:34 pm

30-45 de min :-? apropo daca se poate mai usor cu off topics ?

Mie mi se pare foarte interesant , sper sa am dreptate si sa nu fie mort fiindca omu asta este un geniu daca ii ascultati 1 melodie 2 va dati seama " Ready for war " "Come with me" " Changes" sunt melodi de nota 20 .
Sus In jos
YceQbe^Hasy
Spamar
Spamar
YceQbe^Hasy


Mesaje : 333
Puncte : 26443
Reputatie : 1
Data de inscriere : 14/02/2010
Localizare : In your mind

Tupac cel mai mare rapper Empty
MesajSubiect: Re: Tupac cel mai mare rapper   Tupac cel mai mare rapper Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 10:06 am

Off : Lu base daca ii arati pistolu e OWNED !
On : Bagam si TuPac la radio :X ?
Sus In jos
https://insane.ace.st
Base
Pwnz
Pwnz
Base


Mesaje : 601
Puncte : 26900
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 30
Localizare : Zimnicea

Tupac cel mai mare rapper Empty
MesajSubiect: Re: Tupac cel mai mare rapper   Tupac cel mai mare rapper Icon_minitimeMier Feb 17, 2010 2:18 pm

aveti nevoie de melodi :-/ stiti unde sa cautati :D
Sus In jos
Vak
User
User
Vak


Mesaje : 188
Puncte : 26234
Reputatie : 0
Data de inscriere : 14/02/2010
Varsta : 30
Localizare : de_dust2

Tupac cel mai mare rapper Empty
MesajSubiect: Re: Tupac cel mai mare rapper   Tupac cel mai mare rapper Icon_minitimeSam Feb 20, 2010 5:40 pm

Bagati si Tupac la radio :D
Sus In jos
Continut sponsorizat





Tupac cel mai mare rapper Empty
MesajSubiect: Re: Tupac cel mai mare rapper   Tupac cel mai mare rapper Icon_minitime

Sus In jos
 
Tupac cel mai mare rapper
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Insane addicted :: General :: Muzica-
Mergi direct la: